Ana Sayfa
Hakkimizda
Ödeme
Teslimat
Diger Kitaplar
Sepet
Iletisim
 
  İNSANLIĞA ÇAĞRI SERİSİ  
 
Kitabın Adı
:
İNSANLIĞA ÇAĞRI SERİSİ
Yayınevi Adı
:
Mektup Yayınları
Yazarı
:
Emine Şenlikoğlu
Cilt adedi ve ebadı
:
14 kitap karton kapak (13x19 cm)
Kağıt kalitesi
:
İthal kitap kağıdı
Perakende satış fiyatı
:
140 YTL
Özel Kampanya Fiyatı
:
7 ay x 20 TL = 140 TL
Satın Al    
 
   
   
   
   
   
   
             
  Emine Şenlikoğlu Özkan: 1953'te Giresun'un Dereli ilçesine bağlı Anbaralan köyünde dünyaya geldi. Daha sonra sırasıyla; Adapazarı Sinanoğlu, Karaçalı köyü, son olarak da İstanbul'a yerleşti.


Gençlik yıllarında din arayışına girdi, dört İncili okudu. Daha sonra İslâmî ilimlerde eşi Recep Özkan ve özel hocalardan dersler aldı. Akâid, hadis usulü gibi ilim dallarında kendini yetiştirmeye çalıştı.


İlk kez 1978'de yazmaya başladı. Bursa Marmara, Milli, Yeni Asya Gazeteleri ile Sur ve Ribat dergilerinde yazdı. 1985 Şubatında eşiyle beraber aylık Mektup Dergisi'ni çıkardı. Halen aynı derginin genel yayın yönetmenliğini yürütmekte ve aynı dergide yazmaya devam etmektedir.


1984'te yazdığı Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar isimli eserinden dolayı 1985 Mayısında iki yılı gözetim olmak üzere 8,5 yıla mahkûm oldu. İki buçuk yıl hapis yattıktan sonra infaz yasasından yararlandı. 163. madde kalkınca kitap serbest bırakıldı.


Ceza evinde yedi kitap yazdı. O kitaplardan, Burası Ceza Evi, Biz Bu Vatanın Nesi oluyoruz, Ben Kimin Kurbanıyım? isimli kitaplarına dava açıldı ve bu üç kitap toplatıldı.


Yirmi kadar kitap yazdıktan sonra, Türkçe ve edebiyat dersleri aldı ve ilk kitaplarını gözden geçirmeye başladı. Gelecekteki yazarların aynı hatalara düşmemesi için deneme ve yanılma yoluyla Edebiyat ve Yazma Sanatı Üzerine isimli bir kitap hazırladı. Yazarın üç şiir kitabı var. Aynı dönemde çıkan şiir kitapları arasında Mahkum Duygular isimli şiir kitabı Türkiye rekoru kırdı. Yeni Devir Gazetesinde bazı şiirleri yayınlandı.


Şenlikoğlu'nun yazdığı bir piyes sahneye kondu ve sahasında rekor sayılan izleyici kitlesine ulaştı.


Yazar, yirmi yaşından sonra ilkokulu, kırk yaşından sonra da ortaokulu ve İmam Hatip lisesini dışarıdan okudu. Kırk sekiz yaşından sonra üniversiteye gitmek istediğinde, başörtüsü yasağına takıldı.


Çok kez yargılandı.


Çarşaflı olarak televizyona çıkışından, İslâmda Erkek, Kadınları Kadınlar da Eziyor romanına kadar bir çok konuda eleştiriler almasına rağmen dik duruşunu korumaya devam etti.


Yurt içi ve yurt dışında birçok konferanslar verdi, radyo programları yaptı.


İki çocuk annesi olan Emine Şenlikoğlu halen yazmaya devam etmektedir.


Seride Bulunan Kitaplar:


1- İnsanlığın Belgeseli

2- Kıbrıs Sular İçinde Bir Yetim

3- Ben Kimin Kurbanıyım

4- Geri Tepen Kurşunlar

5- Radyo ve Basın Röportajları

6- Televizyon Röportajları

7- Uzaktaki Çığlıklar

8- Geçmişin İzleri

9- Sabıkalı ve Dul

10- Çingene

11- İmamın Manken Kızı

12- Son Pişmanlık Fayda Eder

13- Çin İşkencesi

14- Kadınları Kadınlar da Eziyor
 
     
 
 

Malta Çarşısı Boyacı Kapısı Sk. Fetih İş Hanı No:1/2 Malta-Fatih/İstanbul
Tel/Faks: (0 212) 523 38 04 E-posta: mirac@miracyayinlari.com